راههای مهاجرت و اقامت در قبرس

پیش از ارایه توضیحات درباره راههای مهاجرت و اقامت در قبرس، پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را مطالعه فرمایید:

۱)  ویزای قبرس:

ویزا برگه ای است که در پاسپورت ایرانی متقاضی چسبانده می شود و عمدتا توسط سفارت قبرس در تهران برای مقاصد توریستی صادر می گردد. حداکثر مدتی که به ایرانی ها معمولا ویزای توریستی داده می شود ۱ ماه می باشد.

زمانی که شما ملکی را در قبرس خریداری می کنید، صرف نظر از قیمت آن، حق درخواست ویزای مالتیپل را دارید. این ویزا به شما اجازۀ ورود مکرر به قبرس را در هر زمان می دهد.

برای اخذ ویزای قبرس لطفا با کارشناسان موسسه طرح و خبر صبا تماس حاصل نمایید.

۲)   اقامت یا Residency :

اقامت قبرس به دو صورت دائم و موقت صادر می شود. افرادی که اقامت قبرس را دارند می توانند در قبرس زندگی کنند و هر چند بار که می خواهند به این کشور رفت و آمد داشته باشند. افرادی که اقامت دائم می گیرند به صورت مادام العمر از این حق بهره مند می گردند و افرادی که اقامت موقت کسب می کنند می توانند اقامت خود را تا زمانی که شرایط لازم را دارند تمدید کنند.

در ادامه راههای کسب اقامت موقت و دائم قبرس آورده شده است. جهت مشاوره رایگان و پیدا کردن مناسب ترین راه برای مهاجرت به قبرس لطفا با کارشناسان موسسه طرح و خبر صبا تماس حاصل نمایید.
۰۲۱-۲۳۰۴۴۴۴۴

راه های کسب اقامت دائم:

 • ازدواج: اقامت دائم قبرس به افرادی که با اتباع قبرسی ازدواج نمایند داده خواهد شد.
 • خرید ملک: اقامت دائم قبرس به افرادی که حداقل ۳۰۰,۰۰۰ یورو در بخش املاک قبرس سرمایه گذاری کنند داده می شود که ۲۰۰,۰۰۰ یورو آن باید بصورت نقد باشد و الباقی آن میتواند بصورت تسهیلات و وام بانکی باشد. جزییات این روش در صفحه خرید ملک و اخذ اقامت در قبرس ارائه شده است. لزومی ندارد که این مبلغ فقط در یک واحد سرمایه گذاری شود و می توان به عنوان مثال یک ویلا و یک مغازه خرید. همچنین برای بعضی از ملک ها می توان تسهیلات گرفت ولی نکته ای که وجود دارد این است که طبق قانون شما باید حتما ۲۰۰,۰۰۰ یورو سرمایه داشته باشید و الباقی را میتوانید بصورت اقساط (وام و تسهیلات) پرداخت نمایید.

کارشناسان ما در قبرس، به صورت رایگان برای پیدا کردن مناسب ترین ملک به شما یاری خواهند کرد . لطفا با ما تماس بگیرید.

راه های کسب اقامت موقت:

 • تحصیل: اقامت موقت قبرس به افرادی که در دانشگاه های قبرسی پذیرش بگیرند و تحصیل کنند داده می شود. این افراد تا هر زمانی که تحصیلشان طول بکشد می توانند اقامت خود را تمدید کنند. همچنین این افراد پس از پایان دوره تحصیل می توانند از روشهای دیگر برای تمدید اقامت خود اقدام نمایند.
  موسسه طرح و خبر صبا نماینده دانشگاههای معتبر قبرسی و مورد تایید وزارت علوم می باشد. خدمات اخذ پذیرش به صورت رایگان انجام می شود. لطفا با ما تماس بگیرید.
 • تحصیل فرزندان: والدینی که فرزند خود را در یکی از مدارس قبرس ثبت نام کنند می توانند برای خود و فرزند خود اقامت موقت بگیرند. این افراد اجازه کار نخواهند داشت و باید نشان دهند که از جای دیگری تامین مالی هستند.
  جهت تامین آینده فرزندان خود و ثبت نام آنها در بهترین مدارس قبرس لطفا با کارشناسان طرح و خبر صبا تماس حاصل نمایید. ما شما را در کلیه مراحل یاری خواهیم کرد.
 • افراد متخصص: اقامت موقت قبرس به افراد متخصصی که دارای پیشنهاد کار از شرکت های قبرسی باشند داده می شود. این افراد تا زمانی که قرارداد کاری داشته باشند می توانند اقامت خود را تمدید نمایند.
 • ثبت شرکت:  اقامت موقت قبرس به افرادی که در قبرس شرکت ثبت کنند و مقدار مشخصی سرمایه اولیه داشته باشند داده می شود. جزییات این روش به تفصیل در صفحه ثبت شرکت و اخذ اقامت در قبرس آمده است. این افراد تا زمانی که شرکت آنها دایر است می توانند اقامت خود را تمدید کنند و در قبرس کار کنند.
  با توجه به وضع تحریم ها، بدون داشتن وکیل مجرب امکان اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت تقریبا نا ممکن شده است. خدمات موسسه طرح و خبر صبا طبق قرارداد به صورت تضمینی ارائه می گردد. جهت مشاوره لطفا با ما تماس حاصل نمایید.

تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم:

طبق قانون افرادی که اقامت موقت قبرس را از طریق ثبت شرکت کسب کرده باشند و ۳ سال شرکتشان در قبرس فعال بوده باشد ، می توانند برای تبدیل اقامت موقت خود به اقامت دائم اقدام نمایند. برای گرفتن اقامت دائم ، باید نشان داده شود که افراد از نظر مالی مستقل هستند و سربار دولت قبرس نخواهند شد و همچنین تخصص یا سرمایه آنها در طول مدتی که در قبرس بوده اند به پیشرفت این کشور کمک کرده است. آنها باید در یک مصاحبه نیز شرکت کنند و نشان دهند که به فرهنگ و جامعه قبرس علاقه مندند.

روال اداری تبدیل ویزای موقت به ویزای دائم ۶ الی ۱۲ ماه به طول می انجامد. لازم به ذکر است که در موارد خاص می توان قبل از ۳ سال و در شرایط استثنائی شاید بتوان در کمتر از ۶ ماه هم روال قانونی را طی کرد.

گذر از این مرحله کار ساده ای نیست و نیاز به بهره گیری از خدمات وکیلی مجرب دارد. با استفاده از خدمات موسسه صبا به راحتی می توانید از این مرحله گذر کنید و اقامت دائم خود را دریافت نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر همین حالا با ما تماس بگیرید.

۳)   تابعیت قبرس یا Citizenship :

به افرادی که تابعیت قبرس را بگیرند ، پاسپورت قبرسی داده خواهد شد. طبق قانون اتحادیه اروپا ، افرادی که به هر روشی (قانونی) در هر یک از کشورهای اروپایی ۷ سال زندگی کرده باشند می توانند درخواست تابعیت از طریق Naturalization بدهند.
کارشناسان ما در قبرس آماده بررسی رایگان پرونده شما برای اخذ تابعیت هستند. لطفا با ما تماس حاصل نمایید.

۴)   قبرس و پیمان شینگن:

کسانی که اقامت دائم قبرس را دارند میتوانند بدون نیاز به ویزا به تمام کشورهای اروپایی سفر کنند.

به دلیل مشکلی که بین قبرس جنوبی و ترکیه بر سر قسمت های اشغالی وجود دارد قبرس تاکنون به طور کامل وارد پیمان شینگن نشده است. بنابراین کسانی که اقامت موقت قبرس را می گیرند همچنان برای سفر به سایر کشورهای اروپایی نیاز به ویزا دارند ولی شرایط صدور ویزا و برخورد سفارتخانه ها قابل مقایسه با شرایط موجود در ایران نیست و به راحتی و با ارائه مدارکی که دارد می تواند در مدت ۱ هفته ویزای شینگن بگیرد. بدیهی است که این مشکل تا زمان وارد شدن قبرس به پیمان شینگن وجود خواهد داشت.

همچنین اگر کسی ویزای شینگن داشته باشد می تواند پس از ورود به کشور مبدا (صادر کننده ویزا) وارد قبرس شود و در طول مدتی که ویزای شینگن او معتبر است در قبرس بماند.

جهت اخذ ویزای شینگن می توانید با کارشناسان طرح و خبر صبا در تهران و قبرس تماس حاصل نمایید.

52 دیدگاه در “راههای مهاجرت و اقامت در قبرس

 1. مهاجرت از طریق ازدواج برای اتباع ابرانی چگونه است ؟ آیا نسبت به دیگر ملیتها سختتر است ؟ چگونه میتوان اقرام کرد ؟

  • سلام

   افرادی که با زن یا مرد قبرسی ازدواج میکنند، بعد از سه سال زندگی مشترک یا هم‌خانگی مشترک بدون ثبت ازدواج (با این شرط که ۲ سال کامل و متوالی در قبرس سکونت دائم داشته باشند) میتواند با ارایه مدارک لازم شامل فرمهای مخصوص این کار، گواهی ازدواج، گواهی حسن ازدواج طرفین، گواهی ولادت متقاضی به همراه مشخصات همسر و هزینه‌های مربوطه، تابعیت (پاسپورت) قبرسی بگیرند.
   بدیهی ست که ثبت ازدواج و یا اثبات هریک از مدارک فوق، روند مخصوص خود را دارد.

 2. سلام من 18سالم ونمیتونم باسبورت یاویزا بگیرم ومیخواهم مهاجرت بکنم وخواهش مندم به من کمک کنید خیلی ممنونم

  • سلام. بدون داشتن پاسپورت نمیتوانید از کشور خارج شوید. باید ابتدا جهت دریافت پاسپورت از طریق مراجع قانونی اقدام کنید، سپس جهت دریافت ویزا ما به شما مشاوره های لازم را خواهیم داد.

   توضیحات کامل در مورد راههای مهاجرت به قبرس را میتوانید در اینجا ببینید:
   راههای مهاجرت و اقامت در قبرس

 3. با سلام . من 40 ساله مهندس برق – قدرت شبکه های توزیع و انتقال
  دارای 13 سال سابقه کار در شرکت توزیع برق و همسرم 33 ساله لیسانس شیمی کار بردی و دارای یک پسر 4 ماهه هستیم. با چنین شرایطی بهترین گزینه برای مهاجرت چه می تواند باشد.
  با سپاس
  ممقانی از تبریز

 4. سلام
  من ۲۹ ساله هستم. فوق لیسانس مدیریت آی تی از دانشگاه دولتی مالزی (UTM) قصد دارم برای ادامه تحصیل به قبرس بیام. در صورت گرفتن ویزای موقت تحصیلی، و بعد از اتمام درسم، شرایط گرفتن اقامت دارم؟
  بدون ازدواج
  بدون ثبت شرکت
  بدون کار
  صرفا بعد از اتمام PhD.

  • سلام
   در مورد پرونده شما با توجه به اینکه فرموده اید «بدون ازدواج، بدون ثبت شرکت، بدون کار و صرفا بعد از اتمام Ph.D» پس گزینه تحصیل نیز مردود است و تنها روش «خرید ملک» را به شما پیشنهاد میکنیم :
   اقامت دائم یا ویزای موقت قبرس (بسته به میزان سرمایه گذاری) به افرادی که در بخش املاک قبرس سرمایه گذاری کنند داده می شود.
   توضیحات بیشتر را در صفحه زیر مطالعه فرمایید:
   خرید ملک و اخذ اقامت در قبرس

 5. 34 ساله فوق دیپلم برق 9 سال سابقه کار مرتبط , متاهل ودارای فرزند 4 ساله راههای پیدا کردن کار وهزینه های مربوط به این کار

 6. man yek bar ezdevaj kardamo jodashodam va aknoon ghasd ezdevaj mojadad daram hamsar ayandeham baray kar ba sherkati dar ghebres gharardad kari basteh ast soalam in bood aya farzandan dokhtar man ke betartib 18 va14 sale hastan mitavanand shamel vizaii ke az soy sherkat mored nazar baray khanevade ersal migardad bashand ya chon name famil anha moefavet hast eghamat daryaft nemikonand?lotfan dar in mored rahnemai konid ke shrayet khanevadehi in chenini chetor hast

 7. سلام من 21 ساله دارای مدرک تخصصی جوشکاری درجه 1 و زبان انگلیسی در سطح خیلی خوب. برای کار در قبرس چطور میتونم اقدام کنم؟

 8. سلام
  34ساله هستم دیپلم مکانیک 13سال سابقه کار درشرکت سایپا بعنوان کاردان فنی مشغول به کار هستم همسر اینجانب بهیار هستند با سابقه 9سال فعالیت در بیمارستان وپسری 4ساله خواستار اقامت در قبرس هستم ممنون میشم راهنمایی کنید

 9. اینجانب مهندس معدن تخصص تونل سازی تقریبا 13سال سابقه کاری چطور میتونم برا کار واقامت اقدام کنم میشه راهنمایی کنید

 10. سلام. 30 سال دارم و دارای مدرک کارشناسی ارشد روان شناسی از دانشکاه تربیت مدرس هستم . می خواستم برای گرفتن phd به قبرس برم . البته به زبان انگلیسی تسلط ندارم . راه گرفتن پذیرش از دانشگاههای قبرس چگونه است؟ با توجه به عدم تسلط من بر زبان انگلیسی؟

 11. سلام
  من پزشک متخصص چشم و همسرم مهندس عمران با سابقه کار بالاست. فرزند هم نداریم. می خواستم بدونم اگر از طریق خرید ملک بیایم قبرس مدارک تحصیلیمون واسه اونجا معتبره و میشه به کارمون ادامه بدیم یا نه ,باید بیکار بمونیم؟؟؟!

 12. سلام میخواستم اگه میشه در مورد ویزای تحصیل برای فرزند توضیح بیشتری بدید اگر شخصی فرزند پسر 8-9 ساله داشته باشه و درامد کافی در ایران میتونه با ثبت نام فرزندش در مدارس قبرس اقامت موقت بگیره؟ تا چند سال ویزای موقت داده میشه؟ هزینه ش حدودا چقدر میشه؟ من خودم ساکن قبرس هستم و این سوال رو برای یکی از اقوام میپرسم که اگه بشه از طریق شما اقدام کنن
  سپاس

 13. سلام. من 5مدرک طلا و جواهر سازی دارم و 24 سالمه ولی هنوز برای کس دیگه ای کار میکنم.
  آرزوم رفتن از ایرانه و اروپا واسم آرزو هست.
  اگه بخوام با کسی اونجا ازدواج کنم آیا شرکت شما این کارو میکنه یعنی شرایط رو اماده میکنه و یا راه کم هزینه تری غیر از سرمایه گذاری هست که بشه من مهاجرت کنم؟!!!

 14. سلام من 3 تا مدرک کامپیوتراز فنی حرفه ای دارم دارم و خودم فوق دیپلم هستم و تخصص من در کار غذاهای آماده و فرنگی هست میخواستم بدونم میتونم در قبرس اقامت بگیرم؟ با تشکر

 15. باسلام
  من 35 ساله و مهندسی شبکه های کامپیوتری خوانده ام و حدود 4 سال است که مدیر شبکه یه شرکت بزرگ تولیدی هستم و9 سال قبل از آن نیزرئیس دفتر مدیریت آن شرکت بودم و همسرم هم مدیر ارشد حسابداری یک شرکت کامپیوتری با مدرک لیسانس حسابداری است . برای اقامت و کار چه پیشنهاد می کنید

 16. من فوق لیسانس مدیریت مالی دارم البته هنوز از پایان نامه ام دفاع نکردم 5 سال سابقه کار در یک شرکت بزرگ تولیدی به عنوان رئیس حسابداری دارم برای اقامت با توجه به اینکه زبانم در حد متوسط است چکار باید بکنم؟ بدون ازدواج ، بدون ثبت شرکت ، بدون سرمایه گذاری

 17. با سلام احتراما 35 سالمه و مجرد هستم و برای ازدواج در قبرس و اخذ اقامت چه مراحلی را باید طی کنم با تشکر
  7528599-0939

 18. سلام من متولد 1/5/1346 وساکن تهران هستم دارای دومدرک دکتری در رشته جغرافیا و برنامه ریزی شهری و جغرافیا و برنامه ریزی روستایی هستم هم اکنون با سابقه 20 ساله عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی هستم ، مدرک هیچیک از آزمون های زبان انگلیسی بین المللی ( نظیر آیلتس ) را ندارم و سطح زبان انگلیسی من تقریبا متوسط می باشد که هم اکنون کلاس در تهران کلاس میرم.من قصد دارم دریکی از کشورهای اروپایی اقامت بگیرم خواهش می کنم باتوجه به شرایطم مرا راهنمایی بفرمایی . ممنون از شما.

 19. سلام.من دانشجوی رشته برق هستم .دارای مدرک تحصیلی من فوق دیپلم هستم . سربازی هم نرفتم.لطف کنین راهنماییم کنین

 20. من 38ساله هستم و دارای مدرک فوق دیپلم مدیریت و شغل اصلی من انبار صنایع سیمان است و هم اکنون رییس انبار هستم آیا شغل مرتبط من در قبرس موجود هست و اگه هست راهنمایی بفرمایید باید چکار کنم

 21. Hola. سلام من میتونم در قبرس کار مترجمی پیدا کنم. زبان انگلیس اسپانیایی ایتالیایی المانی و فرانسه رو کامل بلدم

 22. با سلام پسرم ٢٥ سال دارد ترم اخر مهندسى تكنولوژى نرم افزار است معافيت سربازى و٣ سال سابقة كار با بيمه مراحل خدمات شما و هزينه

 23. با سلام…37 سالمه ودارای مدرک مترجمی زبان انگلیسی……از خانمم طلاق گرفتم و قصد ازدواج دایم در قبرس جنوبی را دارم برای اخذ اقامت….قبلا هم 2 سال در شهر لیماسول زندگی کردم و در خواست پناهندگی داده بودم که تو مصاحبه رد شدم….هزینه این کار برام مهم نیست فقط میخوام این کار انجام بشه چون عاشق قبرسم….ممنون میشم…

 24. سلام
  برنامه نویس هستم و 4 سال سابقه کار دارم.
  در زمینه هک سایت و سرور و شبکه های وایرلس هم مدرک بین المللی دارم
  میخواستم ببینم چطور میشه در قبرس کار پیدا کنم؟
  میخواستم ببینم چطور میشه در قبرس اقامت بگیرم؟
  آیا شما میتوانید کمکی کنید؟

 25. سلام من ۴۲ سال سن دارم و همراه فرزندم که ۹ سالش هست قصد خرید ملک بالاتر ۳۰۰.۰۰۰ یورو را دارم .سوال من این هست که اولا اگر الان تصمیم به رفتن دارم چه مدت بعد فرزندم در انجا مشغول به تحصیل می شود درثانی دبستان شبانه روزی دارد که اگر من در رفت و امد به ایران باشم نگرانی بابت فرزندم نداشته باشم.و با توچه به اینکه سریعترین راه برای ادامه تحصیل فرزندم از ابتدا و آغاز معیار می باشد.با تشکر

 26. با درود فراوان.
  حدود 1/5 تا 2 سال ساکن تفلیس گرجستان هستم ولی متاسفانه اخیرا اوضاع ویزا و تمدید کارتهای اقامت با تغییر رئیس جمهور به مشکل برخورد کرده و نه ویزا صادر میشود و نه کارت اقامت ها تمدید میشود.هم رستوران دارم اینجا هم کار توریستی انجام میدم.با اوضاعی که گفتم دارم در مورد کشورهای دیگه تحقیق میکنم اگر امکان داره راههای اقامت دائم و گرفتن پاسپورت قبرس را بیشتر و واضح تر توضیح بدید.
  البته اگر ایمیل کنید ممنون میشم.
  با سپاس فراوان

 27. با سلام من ترکم دیپلم دارم دانشجو ام من پایان خدمت و پاسپورت دارم میخوام برم قبرس هزینش چقدر میشه میخوام برم اونجا ازدواج کنم بمونم به نظر شما درامدش چطوریه ماهی یه کارگر چقدر در میاره

 28. سلام.من و شوهرم ویزای شنگن از طریق یونان داریم توی پافوس خونه زیر 200000 یورو خریدیم.الان باردار هستم وقصددارم برای زایمان به قبرس برم.آیا میتونم شناسنامه قبرسی برای فرزندم بگیرم؟وآیا فرزند من شهروند قبرسی به حساب خواهد اومد؟

 29. باسلام من 22 ساله هستم پاسپورتم دارم چطور میتونم ازطریق ازدواج اقامت بگیرم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

 30. سلام من 33 سالمه فوق دیپلم حسابداری دارم و 10 سال سابقه ی کار در AirLine های ایران در زمینه ی هندلینگ هواپیما با مدارک بین المللی دارم و دارای یک همسر و یک فرزند 2ساله میباشم لطفا مرا راهنمایی کنید

 31. سلام،من بخوام ازدواج کنم با یکی که عصو اتحادیه اروپا باشد شرایط ازدواج در قبرس چگونه است.البته من ایرانی و او اروپایی است اما اهل قبرس نیست

 32. با سلام
  من 28 سالمه…. لیسانس گرافیک از دانشگاه سراسری غیر انتفاعی…. بهترین شرایط برای مهاجرت به قبرس برای من تحصیلی…. می خواستم بدونم رشته گرافیک اونجا بازار کاری داره. میتونم فوق لیسانسمو اونجا بگیرم؟
  من باید چیکار کنم؟؟؟؟؟

 33. با سلام و خسته نباشید
  با عرض پوزش و عذر خواهی , چرا جواب خیلی از دوستان را نمیدهید؟
  من فوق لیسانس کامپیوتر در سال جاری گرفتم و بیش از 17 سال سابقه کار در دانشگاه ازاد دارم
  همسرم فوق لیسانس اموزش ابتدایی و دو دختر 11 و 17 ساله دارم
  شرایط مهاچرت پگونه است
  با تشکر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>