ویزا و اقامت تحصیلی

برای بسیاری از ایرانیانی که قصد دریافت ویزای اقامتی جهت زندگی دایم در قبرس را دارند ،  مساله تحصیل در مدرسه و دانشگاه برای خود و فرزندانشان مطرح است:

اقامت موقت قبرس به افرادی که در دانشگاه های قبرسی پذیرش بگیرند و تحصیل کنند داده می شود. این افراد تا هر زمانی که تحصیلشان طول بکشد می توانند اقامت خود را تمدید کنند. همچنین این افراد پس از پایان دوره تحصیل می توانند از روشهای دیگر برای تمدید اقامت خود اقدام نمایند.

والدینی که فرزند خود را در یکی از مدارس قبرس ثبت نام کنند می توانند برای خود و فرزند خود اقامت موقت بگیرند. این افراد اجازه کار نخواهند داشت و باید نشان دهند که از جای دیگری تامین مالی هستند.

تحصیلات پیش از دانشگاه

تحصیل‌ دوره‌ ابتدایی‌ در کشور قبرس‌ از ۶ سالگی‌ آغاز شده‌ و تحصیلات‌ به‌ دو مرحله‌ ۶ ساله‌ ابتدایی‌ و دبیرستان‌ تقسیم‌ می‌شود.

مدارس دولتی و خصوصی قبرس استاندارد آموزشی بسیار بالایی دارند و کودکان خارجی می توانند به سرعت در اینجا به دو زبان مسلط شوند. مجموعه ای بسیار خوب از مدارس خصوصی با امکانات قابل توجه و نتایج امتحانی عالی در اینجا فعال هستند.

تحصیلات دانشگاهی

قبرس به دلیل امنیت بالا، شرایط مساعد و مطلوب اجتماعی، محیط آرام و هزینه های زندگی مناسب محل امنی برای ادامه تحصیل جوانان می باشد. دانشگاه های آمریکایی و اروپایی انگلیسی زبان، ارتباط آنها با دانشگاه های مختلف در سراسر دنیا و مدارک معتبر آنها، انتقال دانشجویان را نیز به سایر دانشگاه های اروپا و امریکا میسر می سازد.

برای ورود به دانشگاه های دولتی قبرس، دانشگاه ها اقدام به برگزاری امتحان ورودی اختصاصی می کنند. دانشگاه ها و کالج های خصوصی شرایط سهل تری برای پذیرش دانشجو دارند. تحصیل در دانشگاه ها و کالج های این کشور بر مبنای نظام واحدی است و در مقاطع تحصیلات تکمیلی پایان نامه پژوهشی و تز نیز ارایه می گردد.

وزارت تحصیلات تکمیلی قبرس (معادل وزارت علوم ایران) توسط شورایی به نام سکاپ SEKAP و کیستاس KYSATS بر نحوه عملکرد دانشگاه ها نظارت داشته و تاییدیه تحصیلی منطبق بر استانداردهای اروپا صادر می نماید.

دوره های‌ تحصیلی‌

 1. مدارک تحصیلی Certificate بیانگر تحصیل در دانشگاه بعد از اتمام دوره دبیرستان است که هدف از آن ارایه آموزش های لازم به افراد برای حضور در جامعه و انجام کار است.
 2. Diploma شامل ۲ سال تحصیل بعداز اتمام دوره دبیرستان است.
 3. Higher Diploma شامل ۳ سال تحصیل بعد از اتمام دوره دبیرستان است.
 4. Bachelor شامل ۴ سال‌ تحصیل‌ بعد از اتمام‌ دوره‌ دبیرستان‌ است.
 5. Master شامل‌ ۲ سال‌ تحصیل‌ بعد از دوره ‌Bachelor است.
 6. Ph.D شامل‌ ۳ الی‌ ۴ سال‌ تحصیل‌ بعد از اتمام‌ دوره Master است.

نحوه‌ ارزشیابی‌ مدارک‌ تحصیلی قبرس توسط وزارت علوم ایران‌

 1. مدارک Diploma & Higher Diploma و دوره های دو الی سه ساله از دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی گروه ۱و۲ ، «کاردانی» ارزشیابی می شود.
 2. مدارک Bachelor از دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی گروه ۱و۲ ، «کارشناسی» ارزشیابی می شود.
 3. مدارک Master ازدانشگاه های گروه یک ، «کارشناسی ارشد» ارزشیابی می شود.
 4. مدارک (Ph.D) از دانشگاه های گروه یک در صورت ارایه یک مقاله علمی در نشریات معتبر بین المللی غیر محلی ، «دکترا» ارزشیابی می شود.
 5. هیچیک از مدارک دانشگاهی که به صورت مکاتبه ای ، ترددی و غیر حضوری اخذ گردد ، ارزشیابی نمی شود.

دانشگاه های‌ قبرس‌

 1. دانشگاه ها و مراکز آموزش‌ عالی گروه دو که‌ مدارک آنها تا سطح‌ کارشناسی ارشد قابل بررسی و ارزشیابی‌ است.

  European University Cyprus : دانشگاه اروپایی قبرس (خصوصی – شهر نیکوزیا)

  Uclan (University of central lancashire) :-دانشگاه یوکلن

 2. دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی گروه سه که تا سطح کارشناسی ارزشیابی می شود.

  Inter College : کالج InterCollege (خصوصی – شهرهای لیماسول، نیکوزیا و لارناکا)

  موسسه طرح وخبر صبا به عنوان تنها نماینده دانشگاه یوکلن ،آماده ارائه کلیه خدمات است و برای سایر دانشگاههای ذکر شده در حال حاضر خدماتی ارائه نمیگردد.

موسسه طرح و خبر صبا نماینده رسمی دانشگاه یوکلن جهت پذیرش دانشجو می باشد. ما برای انجام خدمات اخذ پذیرش هیچ وجهی از شما دریافت نخواهیم کرد.
با ما تماس بگیرید:
۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵

21 دیدگاه در “ویزا و اقامت تحصیلی

 1. با سلام
  من می خواهم ادامه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد MBA بدهم. فقط مدرک زبان ندارم لطفا” مرا راهنمایی کنید .
  باتشکر

  • salam.. mikhastam bedoonam baraye edameye tehsil mitoonam be ghebres beravam . baa tavajoh be inke (53 sal sen daram ) . madrake tahsilim diplomeh. zabane engelisi dar hade motevaset midoonam (sohbato neveshtan ..).. aya daneshgah ha sharayete senni darand??.. man mikhaham reshteye meamari bekhoonam .. tajrobi 25 saleh kar kardeham.. az nazare ejraa va tarrahio naghsheh keshi.

 2. دوستی دارای فوق لیسانس ریاضی علاقمند به ادامه تحصیل دوره دکتری کامپیوتر آیا امکان دارد؟ و هزینه ها به چه صورت است ؟

 3. سلام.راستش 26 سالمه فوق ديپلم دارم وسربازي هم رفتم ميخوام مجردم هستم ميخوام برم قبرس سكونت دائم داشته باشم چقدر هزينه داره وچطوري اقامت بگيرم لطفا راهنماييم كنييد ؟

  • با سلام

   از جمله مهمترین دلایل مهاجرت به قبرس این است که افراد با دریافت تابعیت و پاسپورت قبرس اروپایی از مزایای زیر بهره‌مند میشوند:
   – استفاده از امتیازات شهروندی اتحادیه اروپا برای خود، همسر و فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال
   – سفر بدون نیاز به ویزا به کلیه کشورهای اروپا، انگلستان، کانادا، استرالیا، ژاپن، هنگ کنگ، کره جنوبی، سنگاپور، مکزیک و بسیاری دیگر از کشورهاش
   – صدور ویزا در مرز ورود به ۲۴ کشور
   – دریافت اقامت امارات متحده عربی از طریق ثبت شرکت
   – امکان افتتاح حساب بانکی در بانکهای بین المللی
   – امکان تحصیل فرزندان در مراکز آموزشی معتبر دنیا
   – امکان درخواست ویزای ۱۰ ساله آمریکا با ورود و خروج مکرر
   – کمترین میزان مالیات در بین سایر کشورهای اروپایی
   – بهترين موقعيت مالی و كيفيت زندگی در مرواريد مديترانه

   جهت مشاهده مزایای اقامت در قبرس میتوانید به صفحه زیر مراجعه فرمایید:
   مزایای مهاجرت و اقامت در قبرس

  • با سلام

   از جمله مهمترین دلایل مهاجرت به قبرس ابن است که افراد با دریافت تابعیت و پاسپورت قبرس اروپایی از مزایای زیر بهره‌مند میشوند:
   – استفاده از امتیازات شهروندی اتحادیه اروپا برای خود، همسر و فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال
   – سفر بدون نیاز به ویزا به کلیه کشورهای اروپا، انگلستان، کانادا، استرالیا، ژاپن، هنگ کنگ، کره جنوبی، سنگاپور، مکزیک و بسیاری دیگر از کشورها
   – صدور ویزا در مرز ورود به ۲۴ کشور
   – دریافت اقامت امارات متحده عربی از طریق ثبت شرکت
   – امکان افتتاح حساب بانکی در بانکهای بین المللی
   – امکان تحصیل فرزندان در مراکز آموزشی معتبر دنیا
   – امکان درخواست ویزای ۱۰ ساله آمریکا با ورود و خروج مکرر
   – کمترین میزان مالیات در بین سایر کشورهای اروپایی
   – بهترين موقعيت مالی و كيفيت زندگی در مرواريد مديترانه

   جهت مشاهده مزایای اقامت در قبرس میتوانید به صفحه زیر مراجعه فرمایید:
   مزایای مهاجرت و اقامت در قبرس

 4. سلام
  پسر من دوره پیش دانشگاهیه و از طرفی چون متولد 73 هست مشمول شده .آیا با این شرایط آیا میتونم از طریق شما برای ادامه تحصیلش در قبرس اقدام کنم.

 5. سلام من پاسپورت دارم اما وضع مالی مناسبی ندارم داشنجو نرارم افزار هستم لطفا کمک کنید چگونه واز چه راهی مهاجرت کنم.ممنون؟؟

 6. دانشجوی دانشگاه ملی هستم اما مایلم در صورت مناسب بودن هزینه ها در قبرس ادامه ثحصیل دهم

 7. با سلام و خسته نباشید به شما زحمت کشان….. بنده دارای مدرک لیسانس مهندسی برق-مخابرات با معدل زیر 14 از دانشگاه دولتی می باشم و میخواستم واسه ارشد یا دکتری در همین رشته و یا شروع مجدد تحصیلات در رشته تربیت بدنی درخواست بدم ….من شرایط و مدارک را مطالعه کردم و با این مشکل رو به رو شدم که دارای سو سابقه کیفری میباشم……بنده یک سابقه کیفری به جرم تخریب و دوم گذاشتن عکس های مبتذل در فیس بوک می باشم که به خاطر مورد اول چند روزی را هم زندان رفتم ولی هر موقع که جهت گرفتن سو سابقه اقدام کردم این متن را برایم نوشتند: سو سابقه کیفری دارد ولی موثر نیست…..از شما خواهشمندم که من را در این رابطه راهنمایی کنید ؟؟؟؟ خیلی ممنون از وجودتان

با توجه به کثرت سوالات و اینکه شرایط هر فرد با فرد دیگر متفاوت است امکان پاسخ دادن در بخش نظرات را نداریم. جهت کسب اطلاع در مورد مهاجرت به قبرس لطفا با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.