ثبت شرکت و اخذ اقامت در قبرس

از طریق ثبت شرکت در قبرس می توان اقامت موقت ۲ ساله گرفت و تا هر زمانی که شرکت فعال باشد و هزینه بیمه و مالیات های مربوطه پرداخت شود می توان اقامت افراد موسس شرکت را تمدید نمود. همچنین پس از مدتی می توان برای اخذ اقامت دائم اقدام کرد.

طبق قانون ، هرگونه فعالیت اقتصادی در قبرس باید در چارچوب یک شرکت ثبت شده انجام پذیرد و تمامی حسابهای بانکی برای جلوگیری از پولشویی و هرگونه تخلف دیگر ، زیر ذره بین قرار دارند. حتی راه انداختن یک مغازه ساده نیز به یک شرکت ثبت شده نیاز دارد. اگرچه می توان کارهای چندین مغازه و یا بیزینس دیگر را با یک شرکت ثبت شده انجام داد ولی به هر حال باید حداقل یک شرکت ثبت شده در پشت صحنه وجود داشته باشد.

در حالت عادی و برای افراد قبرسی و یا اروپایی ، هیچ محدودیت و یا شرط خاصی برای ثبت شرکت وجود ندارد. ولی اگر بخواهید برای کسی از طریق ثبت شرکت ، اقامت بگیرید و حساب بانکی هم باز کنید حتما باید پرونده مربوطه پیش شرط های لازمه را داشته باشد و هزینه های لازم پرداخت گردد ، در غیر این صورت به کسی اقامت داده نمی شود.

در صورتی که نیازی به گرفتن اقامت وجود نداشته باشد با هزینه بسیار پایینی می توان شرکت ثبت نمود و متاسفانه بسیاری از افراد از این راه برای سوء استفاده و کلاهبرداری تحت عنوان ثبت شرکت با هزینه پایین استفاده می کنند.
هزینه ثبت شرکت در صورتی که نیاز به اقامت و حل کردن مشکلات برای افتتاح حساب بانکی نباشد کمتر از ۱۰۰۰ یورو است.

بدیهی است که این افراد پس از گرفتن پول از متقاضی و ثبت واقعی شرکت ، در گرفتن اقامت و افتتاح حساب عاجز می مانند و برای مخاطب ایرانی داشتن شرکت بدون اقامت عملا بی معنی است.

سرمایه اولیه

به طور کلی ۲ نوع شرکت در قبرس می توان ثبت نمود:

Trading Company

این نوع شرکت ها می توانند به خرید ، فروش ، صادرات ، واردات ، ارائه خدمات و هرگونه روش دیگری برای کسب درآمد اقدام کنند. به عبارت دیگر هیچ محدودیتی در فعالیت های این شرکت ها وجود ندارد. حداقل سرمایه اولیه این نوع شرکت ها برای کسانی که اقامت هم می خواهند ، ۱۷۱,۰۰۰ یورو می باشد.

Service Company

این نوع شرکت ها فقط می توانند به ارائه خدمات بپردازند و از این طریق کسب درآمد کنند و اگر خرید و فروشی نیز توسط این شرکتها انجام می گیرد باید در راستای خدماتی باشد که ارائه می دهند. حداقل سرمایه اولیه این نوع شرکت ها برای کسانی که اقامت هم می خواهند ، ۶۵,۰۰۰ یورو می باشد.

پس از انجام مراحل اولیه ثبت شرکت ، به نام متقاضی در یکی از بانکهای قبرس حساب جاری باز خواهد شد. سپس باید مبلغ سرمایه اولیه در این حساب واریز گردد و گواهی موجودی حساب جهت صدور اقامت به اداره مهاجرت تقدیم گردد.

پس از دریافت اقامت ، می توان این پول را از حساب خارج کرد  و متقاضی می تواند هرکاری که بخواهد با آن انجام دهد ولی بهتر است از این پول واقعا برای کسب و کار و بیزینس استفاده شود.

دفتر کار مجازی

برای هر شرکتی که در قبرس ثبت می شود علاوه بر مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره ، یک منشی قانونی نیز باید تعریف گردد.

وظیفه منشی این است که از جانب شرکت ،  نامه ها و اسناد قانونی را دریافت کند و در صورت لزوم مراجع دولتی باید بتوانند با منشی شرکت تماس حاصل کنند و در مورد شرکت استعلام کنند. منشی شرکت باید در آدرس ثبتی و قانونی شرکت شما در خاک قبرس مستقر باشد. در صورتی که کسی از جانب شرکت شما پاسخگو نباشد ، شرکت شما از جانب مراجع قانونی منحل خواهد شد و کلیه حساب ها و اقامت هایی که گرفته شده نیز منحل می گردد.

شما می توانید برای حل این مشکل در قبرس یک دفتر کار اجاره کنید و یک منشی تمام وقت استخدام نمایید. بدیهی است که این کار هزینه زیادی برای شما خواهد داشت.

راه حل دیگری که پیش روی شماست این است که از خدمات دفتر کار مجازی ما استفاده کنید. در این روش آدرس رسمی شرکت شما آدرس دفتر ما در قبرس خواهد بود و منشی گری قانونی شرکت شما را نیز یکی از وکلای زبده قبرسی بر عهده خواهد گرفت.

برای شما یک شماره تلفن اختصاصی در قبرس در نظر گرفته می شود که به شماره ایران شما دایورت خواهد شد. همچنین فکس هایی که برای شما ارسال می گردند توسط منشی برای شما اسکن شده و به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد.

همچنین شما می توانید هر زمان که به قبرس تشریف می آورید با هماهنگی قبلی از امکانات موجود نظیر اتاق های جلسه ، اتاق کار ، اینترنت و غیره استفاده نمایید.

خدمات دیگری نظیر پیدا کردن محل مناسب برای اسکان و ترنسفر فرودگاهی نیز در صورت نیاز به شما ارائه خواهد شد.

معرفی پکیج ثبت شرکت و اخذ اقامت در قبرس

با توجه به درک نیازها و محدودیت های مشتریان ایرانی ، خدمات ثبت شرکت و اخذ اقامت ما به صورت یک پکیج کامل که دربرگیرنده موارد زیر است ارائه می گردد:

تهیه اساسنامه و سایر مستندات قانونی لازم برای ثبت شرکت از جانب متقاضی

ثبت شرکت

افتتاح حساب بانکی

انجام معاینات پزشکی در قبرس و صدور بیمه خدمات درمانی برای ۱ سال

تهیه قرارداد محل اقامت

اخذ اقامت موقت

گرفتن شماره VAT در صورت نیاز

حسابداری و ارائه اسناد مالیاتی برای ۱ سال

استفاده از دفتر کار مجازی و قبول مسئولیت منشی گری برای ۱ سال (آدرس ثبنی ، تلفن ، فکس ، منشی ، و استفاده از امکانات اداری با هماهنگی قبلی)

هزینه انجام این خدمات ۱۸,۰۰۰ یورو می باشد که از این مبلغ ، مقدار ۲,۵۰۰ یورو به عنوان پیش پرداخت باید پرداخت شود و ۱۵,۵۰۰ یورو پس از ثبت شرکت و در قبرس باید پرداخت گردد.

برای فراهم کردن موجبات اقامت خود و خانواده خود در قبرس لطفا با کارشناسان طرح و خبر صبا تماس حاصل نمایید.

 

روند کار

 1. تهیه مدارک توسط متقاضی
 2. امضای قرارداد
 3. پرداخت وجه پیش پرداخت
 4. تحویل مدارک جهت ارسال به قبرس
 5. اخذ ویزا جهت سفر متقاضی به قبرس
 6. ثبت اولیه شرکت توسط وکیل قبرسی
 7. سفر متقاضی به قبرس
 8. امضای برگه های قانونی جهت تکمیل فرایند ثبت شرکت
 9. انجام معاینات پزشکی در قبرس
 10. تهیه سایر مستندات قانونی جهت اخذ اقامت توسط وکیل
 11. افتتاح حساب بانکی
 12. واریز وجه سرمایه اولیه و گرفتن گواهی بانکی
 13. بازگشت متقاضی به ایران
 14. صدور اقامت برای متقاضی
 15. ارسال برگه های اقامت متقاضی به ایران

پس از دریافت برگه اقامت ، متقاضی می تواند با همراه داشتن آن برگه و بدون نیاز به ویزا وارد خاک قبرس شود.

در صورتی که هزینه پکیج به طور کامل پرداخت نشود از انجام سایر مراحل معذوریم.

مدارک لازم

مدارک ذکر شده باید به طور کامل و پس از عقد قرارداد در ایران به همکاران ما تحویل داده شود. با استفاده از این مدارک شرکت متقاضی پیش از ورود او به خاک قبرس ثبت خواهد شد. این مدارک عبارتند از:

برای شرکت:

 1. فرم پر شده پرسشنامه ثبت شرکت خارجی در قبرس
 2. فرم پر شده تعیین نام شرکت

این مدارک با کمک همکاران ما در ایران تکمیل خواهد شد.

و برای هر متقاضی:

 1. کپی رنگی از پاسپورت با حداقل ۲ سال اعتبار
 2. ۴ قطعه عکس رنگی
 3. فرم پرشده مشخصات متقاضی
 4. گواهی عدم سوء پیشینه ، با ترجمه رسمی و با مهر سفارت قبرس
 5. قبض پرداختی برق یا آب جهت اثبات محل سکونت ، با ترجمه رسمی و با مهر سفارت قبرس
 6. گزارش مالی بانکی مبنی بر گردش حساب و موجودی حساب به زبان انگلیسی (ترجمه رسمی) با مهر سفارت قبرس
 7. ترجمه رسمی کارت ملی یا شناسنامه مهر شده توسط سفارت قبرس
 8. آخرین مدرک تحصیلی در صورت وجود ، ترجمه رسمی و مهر سفارت قبرس
 9. مدارک مربوط به سوابق کاری در صورت وجود ، ترجمه رسمی و مهر سفارت قبرس

برای ترجمه رسمی ، باید اصل مدارک را تحویل دارالترجمه رسمی دهید و درخواست ترجمه و مهر شدن ترجمه توسط وزارت امور خارجه را نمایید.

کلیه مدارک باید جهت تایید به سفارت قبرس در تهران تحویل داده شود. بدیهی است مدارکی که مهر و تمبر سفارت قبرس در تهران را نداشته باشند در قبرس به رسمیت شناخته نمی شوند و نمی توان کارهای مربوط به ثبت شرکت و اخذ اقامت را با آن انجام داد. سفارت قبرس در ازای دریافت مبلغی مدارک متقاضی را تایید می کند. طرح و خبر صبا در این مرحله شما را یاری خواهد کرد.

گواهی عدم سوء پیشینه باید از طریق پلیس +۱۰ در ایران گرفته شود و سپس برای ترجمه رسمی تحویل دارالترجمه گردد.

کلیه شعب بانک های خصوصی معمولا گواهی گردش حساب و موجودی به زبان انگلیسی را به متقاضی ارائه می کنند. برای بانکهای قدیمی تر معمولا باید به ادارات خاص بانکها مراجعه نمایید. لطفا با شعبه بانک خود تماس بگیرید و بگویید که گواهی گردش حساب و موجودی را به زبان انگلیسی و برای سفارت می خواهید ، آنها شما را راهنمایی خواهند کرد.

ترجمه رسمی آخرین مدرک تحصیلی و سوابق کاری اگرچه جزو مدارک اجباری نیست ولی باعث محکم تر شدن پرونده می گردد. ممکن است برای افرادی که این مدارک را نداشته باشند فقط اقامت ۱ ساله داده شود که باید دوباره برای تمدید آن اقدام کرد.

واریز وجه سرمایه اولیه

مبلغ سرمایه اولیه که برای شرکت های خدماتی ۶۵,۰۰۰ یورو و برای شرکت های تریدینگ ۱۷۱,۰۰۰ یورو می باشد باید از طریق بانکهای خارج از قبرس (و به جز کشور ایران) ، پس از افتتاح حساب ، به حساب بانکی شرکت تازه تاسیس در قبرس واریز گردد.  این مبلغ به راحتی و در هر زمان قابل برداشت است. موسسه طرح و خبر صبا برای انتقال ارز به شما کمک خواهد کرد.

سایر هزینه ها

جهت ثبت شرکت به ازای هر متقاضی باید مبلغ ۸۵۰ یورو به عنوان گارانتی بانکی پرداخت شود. این مبلغ به مدت ۲ تا ۳ سال در حساب می ماند و پس از این مدت قابل برداشت است. پرداخت این مبلغ بر عهده متقاضی می باشد و جزو هزینه اخذ شده برای ثبت شرکت نیست.

همچنین کلیه هزینه های مربوط به تهیه ، ترجمه و تایید مدارک ، هزینه رفت و آمد و اسکان متقاضیان در زمانی که در قبرس حضور دارند بر عهده خود ایشان می باشد.

جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید:
۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵

7 دیدگاه در “ثبت شرکت و اخذ اقامت در قبرس

 1. از اتفاقی که برای شما پیش آمده، بسیار متاسفیم. ما با چنین شخصی رابطه نداریم و دقیقا برای جلوگیری از چنین سواستفاده هایی ست که تمام قراردادهای خرید املاک و ثبت شرکت را در دفتر وکیل معتبر قبرسی و با نظارت آنها منعقد میکنیم.
  جهت اطلاعات بیشتر درباره ما میتوانید این صفحه را مطالعه فرمایید:
  درباره ما

 2. با سلام.ما یک شرکت تولیدکننده انواع محصولات شوینده و پاک کننده در ارمنستان هستیم.برای ایجاد کار تولید محصولات شوینده و پاک کننده آیا در قبرس هم میتوانیم فعالیت تولیدی این مواد را داشته باشیم..
  با تشکر

 3. لطفا اطلاعات دقیقتر در مورد اقامت قبرس از طریق ثبت شرکت و زمان و کل هزینه های مستقیم و غیر مستقیم برای بنده به ایمیل ذکر شده ارسال نمائید.
  با تشکر

 4. سلام وقت بخير،در صورت ثبت شركت شرايط استخدام كارمند ايرانى چگونه است ؟ يعنى اگر دوستى در قبرس شركت ثبت كند،فرد ديگرى توسط آن شركت مى تواند اقامت كارى بگيرد؟
  ممنون از راهنمايي شما

 5. سلام برای ثبت شرکت بیمه آیا مدارک و محدودیت خاصی هست ؟
  بیمه های عمرو سرمایه گداری، بیمه حوادث برای ایرانیها

 6. چه مدت پس از ثبت شرکت و اخذ اقامت دو ساله میتوان برای دریافت اقامت دائمی اقدام کرد؟ ضمنا در صورت ثبت شرکت به کل خانواده اقامت تعلق می‌گیرد یا صرفا به شخص متقاضی ثبت شرکت؟ ممنون

با توجه به کثرت سوالات و اینکه شرایط هر فرد با فرد دیگر متفاوت است امکان پاسخ دادن در بخش نظرات را نداریم. جهت کسب اطلاع در مورد مهاجرت به قبرس لطفا با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.