تحصیلات فرزندان در قبرس

پیش از ارایه توضیحات درباره تحصیلات فرزندان، پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را مطالعه فرمایید:

برای بسیاری از ایرانیانی که قصد خرید ملک و اخذ ویزای اقامتی جهت زندگی دایم در قبرس را دارند ،  مساله تحصیل در مدرسه و دانشگاه برای خود و کودکانشان مطرح است:

تحصیل‌ دوره‌ ابتدایی‌ در کشور قبرس‌ از ۶ سالگی‌ آغاز شده‌ و تحصیلات‌ به‌ دو مرحله‌ ۶ ساله‌ ابتدایی‌ و دبیرستان‌ تقسیم‌ می‌شود.

هزینه مدرسه بین المللی به زبان انگلیسی تا کالج (پیش دانشگاهی) حدود ماهیانه ۶۸۰ یورو است. این هزینه شامل هزینه های تحصیلی و خرید کتاب ها و نوشت افزار می شود. البته این هزینه برای دبستان تا کالج (پیش دانشگاهی به حساب سیستم آموزشی ما در ایران) ماهیانه ۲۰۰ یورو در آکادمی آمریکایی ها و رایگان در مدارس دولتی است.

هزینه مدرسه آکادمی آمریکایی ماهیانه ۷۸۰ یورو است.

مدارس دولتی قبرسی که انگلیسی زبان هستند رایگان هستند (برای کسانی که اقامت دایم دارند) در این مدارس دولتی زبان دوم یونانی می باشد و اجباری است.

مدارس دولتی و خصوصی قبرس استاندارد آموزشی بسیار بالایی دارند و کودکان خارجی می توانند به سرعت در اینجا به دو زبان مسلط شوند. مجموعه ای بسیار خوب از مدارس خصوصی با امکانات قابل توجه و نتایج امتحانی عالی در اینجا فعال هستند.

در مورد فرزندان زیر ۱۸ سال خانواده ها همزمان با خرید خانه اقامت برای والدین و فرزندان زیر ۱۸ سال اخذ می گردد و بعد از اینکه فرزندان بیش از ۱۸ سال پیدا کنند این اقامت ابطال نمی‌شود. ولی اگر فرزند بالای ۱۸ سال در هنگام درخواست اقامت داشته باشید باید مدارک بیشتری مانند پذیرش دانشگاهی یا کالج ارایه کنید.